GMINNA RADA SENIORÓW W CZAPLINIE

„…Jak myśl sprzed lat,

Jak wspomnień ślad wraca dziś

Pamięć o tych, których nie ma…

Tylko w polu biały krzyż

Nie pamięta już,

Kto pod nim śpi…”

(tekst Janusz Kondratowicz)

 

Jak co roku, w rocznicę wybuchu II wojny światowej, mieszkańcy Czaplina spotkali się w miejscu pamięci poległego w obronie ojczyzny nieznanego polskiego żołnierza. Z tej okazji przy przydrożnej kapliczce odprawiona została uroczysta msza św. Wzięli w niej udział nie tylko mieszkańcy, ale także przedstawiciele władz gminnych i powiatowych, m.in. burmistrz, Dariusz Zieliński i wice starosta, Arkadiusz Strzyżewski.

Na zaproszenie sołtysa Czaplina, Zbigniewa Adamczyka po raz pierwszy na uroczystość przyjechali przedstawiciele Gminnej Rady Seniorów w Górze Kalwarii z jej przewodniczącą Elżbietą Banasiak, sekretarzem Ryszardem Lutomirskim i członkami Rady – Marią Rafałowicz , Heleną Garbolewską i Anną Wicik. Dla Rady była to nie tylko okazja dla uczczenia pamięci 77 rocznicy wybuchu II wojny , ale także nawiązania kontaktów z mieszkańcami Czaplina.

Uroczystość przy grobie uczcili również artyści: Iwona Dmochowska, Tadeusz Sas i Wiktoria Łubianka – deklamując patriotyczne wiersze i śpiewając znane piosenki związane z II wojną. Wypuszczone zostały gołębie pokoju.

Po zakończeniu uroczystości wszyscy spotkali się na pikniku zorganizowanym przez sołtysa i GRS przy wsparciu Fundacji ZACZYN, podczas którego jej przewodnicząca zaprezentowała cele i zadania, jakie stoją przed młodą, bo nie tak dawno powstałą Radą Seniorów. Mieszkańcy Czaplina wykazali duże zainteresowanie sprawami podejmowanymi przez Radę i deklarowali swój udział w przyszłych działaniach.

W czasie spotkania mieszkańcy otrzymali Informatory GRS, dotychczas wydane gazetki oraz informacje o 10-leciu UTW w Górze Kalwarii

GRS rozszerzając swoją działalność widzi potrzebę nawiązania kontaktów z również innymi sołectwami naszej gminy. (EB)

czaplin-wystepczaplin-wience-szkolaczaplin-wience-starostaczaplin-wience-burmistrz

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Leave a comment

Your email address will not be published.


*